Із вступним словом до учасників майстер-класу звернулася лікар-ендокринолог, завідувачка відділенням ендокринології ЗОКЛ ім. А. Новака, голова ГО «CREA», к.мед.н. Олексик Ольга Томівна.
У доповідях провідних ендокринологів були висвітлені останні досягнення у діагностиці, лікуванні та профілактиці ендокринологічних захворювань. Зокрема, к.мед.н. Олексик Ольга Томівна представила до уваги слухачів доповідь на тему «Роль скринінгу та корекції вітаміну Д у пацієнтів з ендокринною патологією», в якій висвітлила нові підходи у діагностиці та медичному менеджменті пацієнтів з дефіцитом вітаміну Д, поширеність вітамін Д-дефіцитних станів серед населення. В своєму виступі спікер наголосила на важливості фортифікації продуктів харчування вітаміном Д, адекватних дозах та схемах для профілактики і лікування дефіциту вітаміну Д.
Наступна доповідь Заслуженого лікаря України, експерта НЦЗУ, НМУ ім. О.О. Богомольця, професора, д.мед.н. Кваченюка Андрія Миколайовича на тему «Протоколи для гормонотерапії патології щитоподібної залози» була присвячена новим аспектам тривалої терапії пацієнтів з раком щитоподібної залози. Також спікер ознайомив слухачів з сучасними рекомендаціями Американської тиреоїдної асоціації щодо супресивної терапії тироксином та цільових рівнів ТТГ у хворих різних категорій ризику; динамічної стратифікації ризику рецидивів щодо первинного статусу та відповіді на лікування.
Після заслуховування доповідей відбулась активна дискусія з обговоренням питань та клінічних випадків.
Дякуємо спікерам за висококваліфіковані доповіді, можливість навчатися та розвиватися. Дякуємо ЗСУ за спокій та мирне небо!